IMG_4115_edited.jpg

HAKKIMIZDA

Sage Botanics bitkisel bazlı ekstraktlar, yağlar ve aktif hammaddeler üreten, formüller geliştiren, tüketiciye yüksek kalite ve güvenilir ürün ulaştıran, Ar&Ge odaklı bir biyoteknoloji şirketidir.

HİKAYEMİZ

Sage Botanics tüketici ürünleri, kozmetik, gıda ve tarım sektörlerinde kullanılan sentetik kimyasallar yerine doğal alternatiflerin geliştirilmesi amacıyla 2018 yılında kuruldu. 

Bugün dikey entegre bir şekilde tıbbi bitki yetiştiriciliğinden, ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar tüm süreçleri kapsayan butik ve lokal bir bitkisel ürün üreticisidir. Datça ve Ovacık, Çeşme olmak üzere toplam 10 dönüm alanda yetiştirdiğimiz tıbbi bitkilere ek olarak, sözleşmeli çiftçilerimiz ve Datça'da doğadan toplama ile bitki kaynağımız sağlanmakta, ve 22 tıbbi bitki işlemekteyiz.

Vizyonumuz lokal ve endemik türleri öne çıkaran, organik ve sürdürülebilir tarım yapan, üretim tesisinde yeşil enerji kullanan, lokal işgücü ve özellikle kadınlarla çalışan, sıfır atık, kapalı sistem çiftliklerde üretimi destekleyen, eğitime ve gelişime önem veren, çeşitli işbirlikleri içerisinde bilim ve AR&GE odaklı operasyonları ile sağlıklı, doğal ve sürdürülebilir yaşama katkı sağlayan yüksek kalite ürünler üreten bir firma olmak. Kurumsal site için www.sagebotanics.co'yu ziyaret edebilirsiniz.

sİrket kÜltÜrÜ: sÜrdÜrÜlebİlİrlİk

Doğaya ve insana saygı...

Kurulma amacında ve DNA'sında sürdürülebilirlik olan bir şirketiz. Tüm operasyonlarımız bu kültür üzerine kuruludur.

Temel prensiplerimiz:

  • Tarımsal faaliyetlerin uzun vadeli bakış açısıyla ve ekosistemdeki holistik etkileri düşünülerek yürütülmesi

  • Lokal bitki örtüsünün ve endemik türlerin sürdürülebilirlik prensipleri dahilinde değerlendirilmesi

  • Kalite, bilim ve Ar&Ge odaklı operasyonlar

  • Tüketici ve ürün güvenliği

  • Şeffaflık ve ürün kaynağının izlenebilirliği

  • Lokal ekonomiye ve kadın işgücüne katkı

  • Hayat boyu öğrenim ve işbirliği odaklı gelişim

IMG_1607.jpg

Sage Botanics dükkan, Datça, 2021